1. Ekraani mittetöötav puutetundlikkus

Üks levinumaid probleeme, millega võite pärast ekraani vahetamist kokku puutuda, on ekraani puutetundlikkuse puudumine või mittetoimimine. Sellel võib olla mitu põhjust:

Võimalikud põhjused ja lahendused:

 • Vigased ühendused: Kontrollige hoolikalt, kas kõik ekraani juhtmete ühendused on korrektselt paigaldatud. Proovige need uuesti ühendada ja veenduge, et need oleksid kindlalt kinnitatud.
 • Sõrmejälgede jäägid: Veenduge, et ekraani puudutatakse puhta ja kuiva sõrmega. Puhastage ekraani hoolikalt, et eemaldada sõrmejälgede ja mustuse jäägid.
 • Defektne ekraan: Kui kõik ühendused on korrektsed ja ekraani puudutus ei tööta, võib uus ekraan ise olla defektne. Sellisel juhul tuleks kaaluda ekraani asendamist uuega.

2. Värvide või kontrasti probleemid

Pärast ekraani vahetamist võite märgata, et värvide kvaliteet või kontrastsus ei vasta teie ootustele. See võib olla tingitud mitmest tegurist:

Võimalikud põhjused ja lahendused:

 • Vigane ekraan: Kui uus ekraan ei kuvata värve õigesti või on hägune, võib see olla defektne varuosa. Proovige asendada ekraan uue ja kvaliteetsema eksemplariga.
 • Tarkvaraprobleemid: Mõnikord võivad tarkvaraprobleemid mõjutada ekraani kuvamise kvaliteeti. Proovige teha tarkvara värskendus ja taaskäivitage seade.
 • Ühenduste puudulikkus: Kontrollige, kas kõik ühendused on korrektsed ja kindlalt paigaldatud. Vigased ühendused võivad põhjustada kuvamise probleeme.

3. Ekraani kleepumine või liigne õhuruum

Pärast ekraani vahetamist võib esineda probleeme ekraani kleepumisega, kus ekraan tundub olevat kinni või liikumatult paigas. Teisalt võib liigne õhuruum ekraani ja telefoni korpuse vahel põhjustada probleeme.

Võimalikud põhjused ja lahendused:

 • Liimimisprobleemid: Kui ekraan kleepub tugevalt kinni, võib olla liiga palju liimi või liimi on jaotatud valesti. Eemaldage ettevaatlikult ekraan ja proovige uuesti liimida, kasutades sobivat kogust liimi.
 • Liimimise puudumine: Kui ekraan ei kleepu üldse, võib liim olla valesti jaotatud või lihtsalt puududa. Veenduge, et kasutate õiget liimi ja järgige liimimisprotsessi korrektselt.
 • Liigne õhuruum: Kui ekraan tundub, et selle all on liiga palju õhuruumi, kontrollige hoolikalt, kas kõik kinnitusklambrid ja ühendused on korrektselt paigaldatud. Veenduge, et ekraan oleks kindlalt paigas ja ei liiguks.

4. Ekraani kahjustus või purunemine

Kui pärast ekraani vahetamist märkate ekraanil kriimustusi, mõrasid või muid kahjustusi, võib see olla pettumust valmistav. Need kahjustused võivad tekkida erinevatel põhjustel.

Võimalikud põhjused ja lahendused:

 • Ebamugav töökeskkond: Kui te ei ole hoolikas ja keskendunud, võivad töö käigus tekkida kriimustused või kahjustused ekraanile. Olge kannatlik ja täpne.
 • Vigased tööriistad: Kasutage alati kvaliteetseid ja sobivaid tööriistu. Halvad tööriistad võivad kahjustada nii ekraani kui ka telefoni korpust.
 • Defektne ekraan: Kui uus ekraan on juba kahjustatud, võib see olla defektne varuosa. Kaaluge selle asendamist uue ja tervisliku ekraaniga.